Медична сторінка

 

Для Вас, шановні батьки та відвідувачі нашого сайту тут розміщена інформація щодо медичного обслуговування дітей в дошкільному навчальному закладі.


Рекомендації надає старша медична сестра

medsestra

Місько Анна Павлівна,

Освіта: базова вища
Кваліфікаційна категорія:  «Медична сестра»;
Уманський медичний коледж, 2008р.
Стаж : 9 місяців

Медична робота в дошкільному закладі організовується відповідно нормативно – правових документів: Закони України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу, Перелік оснащення медичного кабінету дошкільного навчального закладу, Перелік лікарських засобів медичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу для невідкладної медичної допомоги, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України № 432/496 від 30.08.2005.

Медичне обслуговування в дошкільному закладі здійснюється відповідно до Порядку медичного обслуговування дітей в ДНЗ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 14.06.2002р № 826 та наказу МОНУ та МОЗУ від 30.08.2005р. №432/496.

Профілактичні щеплення (відслідковує медична сестра Бучанської дитячої поліклініки Левченко І. М.) проводяться згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 551 від 11.08.2014 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні», плануються відповідно до віку дітей. Аналіз проведення профілактичних щеплень здійснюється систематично.
Щорічно проводиться поглиблений огляд дітей із залученням фахівців дитячої поліклініки. Діти старших груп проходять повну диспансеризацію навесні. Результати обстеження й оцінку стану здоров’я дитини обов’язково доводять до відома батьків,аналізують на нарадах.

У дошкільному закладі виконуються заходи лікувально-профілактичного характеру: огляд на педикульоз, дотримується протиепідемічний та температурний режим, проводяться антропометричні виміри і оцінка фізичного розвитку дітей, контролюється співвідношення росту дитини та висоти меблів.

Медичною сестрою здійснюється постійний контроль за санітарно-гігієнічним та протиепідемічним режимом відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» від 24.02.1994 № 4004-X11, «Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів» від 24.03.2016р. № 234.

Медсестра веде контроль за температурним режимом групових приміщень, контролює дотримання санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму у групах.

Повноцінне та якісне харчування є невід’ємною складовою зміцнення здоров’я дітей. Організація харчування ведеться відповідно Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227. У ДНЗ працює досвідчений персонал харчоблоку у складі 3-х кухарів, комірника та під безпосереднім контролем медичної сестри.

11 04  

Одним із засобів зміцнення захисних сил дитячого організму та його оздоровлення може стати застосування шунгіту. Про це розповідає батькам Марина ГУНЬКО, лікар-фізіотерапевт ТОВ «НДІ «Медінтех», Київ.

Шунгіт , або «аспідний камінь» — мінерал з унікальним для нашої планети складом, фізичними, хімічними та лікувальними властивостями. Його вік становить понад два мільярди років. Фулерени й низка фулеритів, що є складовими шунгіту, нагадують за структурою ферменти та гемоглобін.

Детальніше: Застосування шунгіту для оздоровлення дітей, які часто хворіють

  med

24 жовтня 2015 р. – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. На сьогодні в світі створено 30 вакцин проти інфекційних захворювань.

Згідно даних ВООЗ 4 інфекції вийшли з-під контролю:

- поліомієліт;

- коронавірус (помирає кожен 4 із захворілих);

- пташинний грип;

- лихоманка Ебола.

Детальніше: Інформація по поліоміеліту

med2    

Грип — гостре інфекційне вірусне захворювання дихальних шляхів. Входить до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Детальніше: Обережно, грип!